Op 4 september 2017 is IFC begonnen met een voetbalteam waarin kinderen met een vorm van autisme konden gaan sporten.
De trainer van het auti-team is Patrick Baggerman, die we kennen als trainer van de toenmalige F-jeugd van onze club. Zijn 19 jaar ervaring met lesgeven op een middelbare school met kinderen met ASS (autisme) samen met het behalen van het certificaat bij NOC*NSF om kinderen met ASS te trainen maakte hem een ideale trainer voor het auti-team.

Voordat we begonnen hebben ondergetekende, toen jeugdvoorzitter, en Patrick heel lang onderzoek gedaan naar de haalbaarheid. Andere verenigingen bezocht en geleerd waar je specifiek op moet letten.En daarin kun je je vergissen. De KNVB heeft een competitie, waarin teams bestaan uit jongens en meisjes tussen de 12 jaar en 18 jaar. Nu is het moeilijk om een team te smeden en al helemaal als je spelers in die leeftijden in hetzelfde team wil laten spelen.
We hebben een presentatie gemaakt en die hebben we gegeven aan Patrick van der Giessen. Toen wethouder Sport, nu onze Burgemeester. Hij was direct enthousiast. We hoefden niet eens de hele presentatie te geven. Hij had budget en hij verwachtte dat de kinderen in het team minder zouden drukken op het zorgbudget.
En zo zijn we begonnen. Van een paar jonge spelers en speelsters, die makkelijk overprikkeld konden worden tot waar we nu staan. Spelers die in “normale” teams meevoetballen, spelers die eerst moeite hadden om contacten te leggen en die nu na de training nog even lekker samen chillen.
De eerste wedstrijd was tegen het Veteranen team van IFC (35+) met daarin ook een vader van een teamlid van het auti-team tot wedstrijden tegen een team van Pelikaan. En die worden niet zelden gewonnen.

Ouders die voor het eerst in jaren gezellig samen kunnen gaan eten in de wetenschap dat hun kins zich helemaal thuisvoelt binnen het team. En als je het hebt over overpikkeld dan is het goed om te noemen dat er elk jar een uitje is en dat kan zelfs naar een attractiepark waar ze ook genieten in een achtbaan.
Patrick en zijn zoon Keandro gaven de trainingen op vrijdagmiddag en Monique was druk met de administratie, communicatie. Een ijzersterk team dat echt verschrikkelijk veel voor elkaar gekregen heeft.
En dat maakt de opvolging best een grote uitdaging. Maar we gaan dat wel proberen. Er is binnen Drechtstreken behoefte aan zo’n team, maar het is ondoenlijk als elke club gaat proberen om een auti-team te starten. Binnenkort is er een overleg met alle voorzitters en dan gaat Cees Bijl, onze voorzitter, het introduceren bij de andere verenigingen. We houden jullie op de hoogte.

Patriick, Keandro en Monique wat zijn we trots op jullie en op wat jullie jarenlang voor het auti-team gedaan hebben. We wensen Keandro heel veel succes met zijn studie in Leiden en Patrick en Monique veel tijd om leuke dingen te gaan ondernemen.
Jacques Grossouw, Secretaris en Floor van de Velde Bestuurslid Projecten



